Blog

 

„|KARESZ HÜJE|
|GYÖNGYI HÜJE|
csak én vagyok okos
énnekem a segembe is felyem van.”
Weöres Sándor: Kisfiúk témáira
#
Moby Dick

Moby Dick

A The Guardian brit napilap két norvég vonatkozású hírrel is jelentkezett a minap: az egyik egy fehér bálnáról, a másik egy fekete sámánról szólt.

A fehér bálnát – akit eredetileg a norvég „hval” (bálna) és Vlagyimir Putyin orosz elnök nevének keresztezésével Hvalgyimirnek (magyarosítva Bálngyimirnek) neveztek el – holtan találták a Risavika-öbölben, míg a Durek Verrett névre hallgató színesbőrű amerikai kuruzsló és tisztánlátó nagyon is életben van, sőt, csak most kezd igazán értelmet nyerni az élete, minekután a Geiranger-fjord alatti kis faluban található négycsillagos Hotel Unionban feleségül vette a norvég hercegnőt, Márta Lujzát.

Bálngyimirt először 2019-ben észlelték az norvég vizek közelében, és nagyon hamar gyanússá vált az észak-atlanti szövetségben, hogy tulajdonképpen egy orosz kémről lehet szó, mert egy „Equipment St. Petersburg” feliratú hámot viselt, amire egy kamerának látszó szerkezet is volt erősítve.

(Zárójel. Hogy miért szerelnének fel az oroszok egy kémbálnát névtáblával, arra valószínűleg csak a NATO leköszönő norvég főtitkára, Jens Stoltenberg tudna választ adni, de bízunk benne, hogy hamarosan kitudódik, az állat teteme ugyanis oszlóban Oslóban van kivizsgáláson.)

Nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy az Északi Áramlatot voltaképpen Bálngyimir robbantotta fel egy ürgebőrbe varrva, egymagában, az orosz titkoszolgálat pedig azért mérgezte meg novicsokkal, mert túl sokat tudott. Kár érte, kiváló ügynök volt!

A norvég hercegnő és az újdonsült herceg frigye viszont egyenesen az égben köttetett. Az örömapa, V. Harald norvég király egyben a Norvég Evangélikus Egyház alkotmányos feje is, így mi sem természetesebb, hogy a színes bőrű, okkultista, biszexuális kuruzslót maga a Jóisten is a hercegnőnek teremtette.

Már önmagában a megismerkedésük is közös hitrendszerükből fakad, hiszen azután, hogy 2019-ben egy wellnessguru bemutatta őket egymásnak, rögtön rájöttek, hogy előző életükben már ismerték egymást az ókori Egyiptomból, ahol a sámán fáraó, a hercegnő pedig királynő volt.

Némileg ellentmond ennek az állításnak az a tény, hogy a leendő herceg nem Kairóban, hanem Kaliforniában született, alternatív táltosként terapeutaként dolgozott, és – állítása szerint – ő már a hatodik generációja egy sámáncsaládnak. Erejére három évesen jött rá, amikor látta a szobában elhunyt rokonait, huszonnyolc évesen pedig egy alkalommal négy és fél percig halott volt, de visszatért, és „minden információja megvan a túloldalról”. 2015-ben valószínűleg a vőlegényével is meg akarta ismertetni ezt az oldalt, mert úgy megverte, hogy börtönbüntetésre ítélték, a Covid alatt pedig olyan medálokat árult online, amelyek védelmet nyújtottak a ragály ellen.

(Zárójel. Egyszerű lehet a túlvilág, ha a halálodból felocsúdva öt percbe se telik, hogy minden infót beszerezz, illetve egyértelműnek tűnik az is, hogy ő maga nem hitt a medál őrző-védő erejében és nem is viselte azt, mert a koronavírust rendesen elkapta.)

Lujzika ehhez képest egy angyal állítólag tud az angyalokkal kommunikálni és látnoki képességekkel is rendelkezik. Üzletasszonynak ő sem utolsó, a tavaly egy esküvői díszítésű gint dobott piacra, illetve eladta a Netflixnek a lagzin való forgatás kizárólagos jogát.

Az alattvalók Marie Claire-t olvasó része tapsikol a tündérmesének, a másik fele pedig forrong. A hercegi pár pedig – mi mást? – rasszista indíttatást lát a kétkedőkben, és azzal magyarázzák az ellenérzéseket, hogy a vajákos ember az első színesbőrű, aki beházasodik egy európai királyi családba.

Nem ismerem a tisztánlátáshoz szükséges követelményeket, de nem tartozna hozzá, hogy észrevegyék Meghan Markle és Harry herceg házasságát? De mindegy is. Ők rendkivül büszkék arra, hogy semmi sem tántorította el őket, a szerelmük mindenek és mindenki ellenére győzedelmeskedett és örökké fog tartani. Nincs az a sámán, aki szét tudná szakítani, amit Isten egybekötött, mi pedig örüljünk, hogy időben kiszálltunk a Norvég Alapból, mert még a végén mi is elkaptunk volna valamit.

Sok boldogságot és bőséges gyermekáldást kívánunk az ifjú párnak, Bálngyimirnek pedig fényeskedjék az örök világosság!

Miért?

„A humor égszínkék celofánjába be lehet csomagolni a napi gondok elnyűtt és véres alkatrészeit.”


Bohumil Hrabal

Adatvédelem

A blog látogatásával kapcsolatban semmilyen információt nem tárolok, ennélfogva nem is osztom meg harmadik féllel. A cookie-k használata bármikor letiltható a böngésző beállításainak módosításával. A tartalmat szerzői jogok védik, hozzájárulásom nélkül nem tehető közzé az online vagy nyomtatott médiában.